| Alejandra4785 a întrebat:

Am o mare problema.Eu sunt in Spania acum si in Decembrie ma intorc in Romania si as vrea sa stiu daca ma intorc in tara ma mai primeste la scoala sau trebuie sa stau 1 an acasa si de la anul sa o iau de la inceput? Eu sunt in clasa a 10 aici si as vrea sa ma intorc in Romania si sa imi continui scoala acolo.Va rog sa imi raspundeti urgent.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Roaga pe cineva din Romania sa dea telefon la scoala!

| dragodana a răspuns:

Te poti muta in Romania cu scoala, dar, surpriza, vei fi in clasa a 9-a.Cunosc pe cineva care in Spania era in clasa a 11-a si in Romania au bagat-o intr-a 10-a.Depinde de echivalare.Acolo este pe profile ca aici?

| Anoniiima a răspuns:

Din cate stiu te poti transfera pe semestrul II, dar trebuie sa vorbesti si sa depui din timp dosarul la liceu.