| Necuvintele a întrebat:

Salut, am trecut in clasa a 12a si as vrea sa ma intorc in Romania sa continui liceul.
Nu stiu daca as face fata invatamantului din Romania, dat fiind faptul ca in afara invatamantul este mai scazut.
Credeti ca as putea sa continui cl. a 12a in tara, avand in vedere ca avem si bac-ul?

6 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Daca vrei, poti. dar trebuie sa inveti. depinde de tine. dar de ce ai vrea sa te intorci?

| Necuvintele explică (pentru AndyLavy):

As vrea sa fac doar cl. 12a apoi sa continui in afara...

E cam complicata situatia happy

| micutzafinetze a răspuns:

Nu nu vei putea este foarte greu sa intrii tot a 12-a ai nevoie de ceva relatii o sa te bage clasa a 11-a

| westie21 a răspuns:

Dar te.ai interesat daca iti echivaleaza? sunt multi care in loc sa intre intr`a 12 intra intr`a 10-11

| Alexandruui a răspuns:

Da, poti dar ai nevoie sa recuperezi mult

| Dia230 a răspuns:

In ce tara inveti
?