| Bizantino a întrebat:

Buna TPU... Am o mare problema: scriu ORIBIL! Ce pot face pentru a scrie frumos ? funda big grin

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu-ti fa probleme. Nici doctorii nu scriu frumos.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Dupa ce iesi de la scoala, scrie cate o lectie doua pe un alt caiet si repeta.Bafta:*:*:* pupici

| Bizantino explică:

De azi m-am apucat sa scriu pe caiet de tip unu si de tip doi, dar scriu la fel de urat ca pe un caiet normal, sper ca prin exercitiu sa scriu frumos.

| Gabi7zu a răspuns:

Ai putea incerca sa scrii diferite texte cu stiloul. pixul iti cam deformeaza scrisulbig grin...

| radcasian a răspuns:

Ia-ti un caiet de romana si scrie caligrafic cate o poezie
iti garantez ca dupa un timp vei scrie mult mai frumos
vorbesc din proprie cunostinta
si eu scriam urat
noroc!

| foxsilver a răspuns:

Degeaba vei umple 10 sau 100 de caiete cu tot felul de texte.Secretul consta in a scrie incet, fara graba.

| Dana211 a răspuns:

Incearca sa scrii frumos. Daca nu merge ia-ti un caiet din ala de clasa I tip unu se numeste si te apuci si scrii acolo cum faceai cand erai mic si la un moment dat o sa ti se obisnuiasca mana si vei scrie mai frumos. Si eu am scris urat cand eram mai mica dar cu timpul mi s-a schimbat scrisul (asta probabil pentru ca am tot incercat tot felul de modele si tipuri de scriere vazute pe la colegi sau prieteni) si acum scriu foarte frumos!

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Și eu scriam urât prin clasa a 4-a, dar învățătoarea m-a pus să scriu în fiecare zi câte 2 pagini pe zi, parcă. Fă și tu la fel. Îți pun din proprie experiență că funcționează. După o lună scrisul meu era mult mai frumos.