| Daniel_Adochiței_1997 a întrebat:

Buna TPU.
Am o nelamurire, am auzit ca la Academia de Politie sau la Scoala de Subofiteri nu poti intra daca ai semne vizibile. Eu am fost taiat la degetul mare si am un semn destul de evident, ma poate impiedica sa intru la Academie sau la Subofiteri?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,
Nu va poate impiedica in vreun fel.
Mai ales ca in majoritatea tarilor, carabinieri, subofiterii samd, poarta manusi.
Nu va faceti nici o problema.
Asa zisele:,, Semne vizibile" se refera la:
-Cercei
-Tatuaje
-Lipsa unei extremitati a corpului.
Nu are de ce sa va impidice in vreun fel acest mic impediment.
Aveti sanse sa intrati!
Acum sunt mai mult factori sa defineasca acest lucru, dar 90% nu este o problema!
De altfel, nu va trebui sa aduceti vorba de acest semn, puteti sa dati cu putin fond de ten samd, desi nu cred ca este necesar.
Va comportati natural, daca va trebui sa dati noroc, strangeti tare, acest lucru m-a ajutat foarte mult in grupuri de acest gen.
Fiti natural!
Cam asta ar fi.
Acele semne se numesc semne de recunoastere, or ce aveti dumneavoastra nu este un semn evident.
Au intrat unii cu relatii si cu tatuaj pe spate...
Iar pe alti i-au primit avand tatuaj cu hena neepermanent, deci nu este o problema nici mica cicatrice. 90% sigur, va garantez asta! happy
Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor prezentate de dumneavoastra! Cu bine si o zi frumoasa! happy

1 răspuns:
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii despre admiterea la academia de politie si Cicatrici si semne distinctive vei gasi in acest articol: https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html