| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu.Am o nelamurire in legatura cu 'scoala altfel':cate ore trebuie sa acoperim cu activitatile si daca facem absente se motiveaza daca avem scutire medicala? pentru ca scoala noastra nu ne-a prezentat programul cum ar trebui si m-am trezit astazi fara nici o activitate.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Scutirile se motiveaza doar daca vrea dirigintele, nu este un nr exact de ore, de ex eu azi am cam 2 ore,

| Lamaitzza a răspuns:

Pai absentele se pun intr-un fel de tabel am inteles, si se trimit la minister deci prezenta e obligatorie, daca esti bolnav si ai scutiere eu stiu ca se motiveaza. Iar numarul de ore ar trebui sa fie la fel ca intr-o zi obisnuita de scoala adica daca ai 6 ore intr-o zi 6 ore faci doar ca se fac alte activitati, daca vor profesorii sa va dea drumul mai devreme este alt ceva. Funda? big grin

| Rosu_Stefania_1992 a răspuns:

In scola altfel nu exista catalog