| MidnightMemoriesMM a întrebat:

Am o problemă. Sunt în clasa a7-a şi mâine dau test la fizică din forţă elastică forţă de frecare si nu înţeleg absolut deloc problemele astea. Sau vectorii. Nu prea m-am obosit niciodată să învăţ la fizică, dar vreau să mă apuc să învăţ pentru mâine. Cum aş putea să le înţeleg? Majoritatea sunt probleme logice.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ia caietul, repetă lecțiile de 10-15 ori ( până le înțelegi bine de tot ), apoi, ajutându-te de ce ai învățat, fă probleme cu acestea. Dacă vrei să iei notă mare pentru mâine, lucrează mult, începe cu cele ușoare. Mult succes!