| Monkey00 a întrebat:

Am scris ca semnul exclamarii semnaleaza o propozitie exclamativa in loc de sfarsitul acesteia. Asta inseamna ca nu primesc nicun punct?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca raspunsul corect este ca semnaleaza sfarsitul unei propozitii exclamative, asa ca, deoarece ai raspuns pe jumatate, ar trebui sa primesti jumatate din punctaj. Numai bine!

| lorycool a răspuns:

Primesti 3 puncte.

| Ale1234 a răspuns:

Nu cred sa primesti niciun punct

| Cioata_Bety_1994 a răspuns:

Eu, dacă as fii profesor nu ti as acorda punctajul maxim din cauza limbajului (Semnul exclamarii ca semn de punctuație marchează sfârșitul unei propoziții interogativ, dar și...