| Mikiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Am si eu la voi o intrebare si sper sa ma ajutati. Sunt clasa 10 pe profil de mate`info, insa am realizat ca nu este ceea e imi doresc de aceea am luat decizia de a ma transfera pe stiinte sociale in alt liceu, deoarecere liceul meu nu are acest profil.
La ce materii voi dai diferente? Si as putea depune transferu intre semestre? Diferentele sunt grele?
Va rog sa ma ajuti, deoarece vreau sa ma pregatesc de acum.
Multumes anticipat :*!
Va pup!

2 răspunsuri:
| bogdan72 a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie, doar ca nu m-am transferat. Liceul meu nu are profilul asta si in celelalte sunt sub standardele mele. Pana la urma cred ca raman unde sunt, ma chinui sa invat mate sa iau bacul, dau si la info ca e mult mai usor decat fizica/mate/bio, la scoala ma concentrez pe materiile de uman si la facultate aleg ceea ce as vrea sa invat cu adevarat.

| rubb3rduck14 a răspuns:

Eu cand am intrat la liceu, am intrat la stiinte sociale (a doua clasa de uman din liceu) si m am transferat in sem 2 din clasa a 9-a la filologie(prima clasa de uman) am zis ca daca tot raman la uman, macar sa ma duc la prima clasa pentru ca iti zic sigur: E LABAREALAAAA la uman! sincer sa fiu, de lene m am dus la uman cand am intrat la liceu si acum in a 12-a sa stii ca regret. cateodata ma simt prost ca nu am continuat sa fac si eu mate, fizica, etc. pentru ca teoretic e cea mai buna clasa de uman din judet(ialomita), unde sunt eu, dar in comparatie cu clasele de uman..nici nu se compara. treci prin liceu ca prin branza. asa ca gandeste te BIIINE BINE daca te muti! apropo de diferente..eu atunci am dat la germana si nemaifacand in viata mea germana, tot mi a fost usor. am un coleg nou ce a venit de la real la noi anul asta ca sa dea bacu mai usor, iar el a dat diferenta la latina thinking