| aia a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru invatat.
Sunt in clasa a 12-a si vreau sa dau bacul la psihologie, este o materie destul de grea si nu prea reusesc sa invat.
Imi puteti da niste sfaturi cum as putea sa invat?

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Incearca sa inveti logic, pentru ca psihologia se leaga mult de logica si de felul cum intelegi. Daca nu te poti concentra si nu inveti logic e totul degeaba happy

| gabiburlea a răspuns:

Citeste cu voce tare, gasesteti un loc comfortabil, decotorosestete de ori ce ar putea sa iti atraga atentia, locul ales sa fie linistit, scrie ce ai de invatat fa pauza din ora in ora timp de 5 minute