| zolushka a întrebat:

Am si eu o intrebare care mi-a pun deseori...
Pentru ce invat? Astept raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| CiobanuFrancisca123 a răspuns:

Pai inveti ca sa nu ajungi un depravat sau boschetar si inveti pentru a ajunge cineva. Si chestia asta nu o spun cu rautate e pentru a intelege de ce in viata avem nevoie de scoala si carte.

2 răspunsuri:
| Kamakura a răspuns:

Ca să vadă șefii că ești deștept și să te angajeze, că în rest nu prea îți trebuie ce înveți, decât foarte putine lucruri. (pentru că în Romania sistemul invatamantului si materia nu au fost înoite de mult, pe când in America înveți numai ce îți trebuie, și nu cu dictat învățat, a doua zi ridicat in picioare ascultat și dacă nu știi, 4 )

| alexcs123 a răspuns:

Pentru tine!