| lumipapusica a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o intrebare.Cine stie ce inseamna boayo in coreana?

4 răspunsuri:
| Psamathe a răspuns:

"Pa", sau traducere exacta "Ne vedem mai tarziu".

| Kukky a răspuns (pentru Psamathe):

"Pa" se traduce cu "Annyeghaseyo" sau cv de genul

| zoom2012 a răspuns:

Daca vrei sa aflii acceseaza google traducere si ai acolo tot ce vrei? FUNDA?

| Kukky a răspuns:

"Boa" inseamna "Ce?", "-eu" este un sufix de politete pe care coreeni il folosesc. Asa cum noi folosi dumneavoastra sau persoana a IIa pl atunci cand vb cu cineva pe care nu cunoastem. Din acestea as putea spune ca inseamna ceva de genul "Ce?" sau "Poftim?" dar intuitia imi spune ca inseamna "Ce (vrei sa) faci?"...nu stiu daca ma intelegi lol