| คηĐЯээд a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Daca vreau sa ma transfer de la o clasa de bilingv la una simpla.din alt liceu, media mea este mai mare ca media ultimul intrat iar mama mea si-a schimbat domiciliul ( insa nu apare in acte, deci nu se pune ), aproprierea de domiciliu..ma pot transfera?
Adica se va uita directorul de la scoala unde ma duc si pe motivele transferului sau doar la medie?
Am citit pe internet ca elevii care sunt la profil cu bilingv sau intensiv se pot transfera si in timpul anului, deoarece este motiv "exceptiona". Ce imi recomandati sa fac?
P.s: Mai exact cand se depune cererea?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti cl. a IX-a te poti transfera intre semestre, asa ca sa incepi sem.II la noul liceu. Media de intrare este o conditie importanta asa ca se va uita. Depune cererea de transfer la ambele licee, prin 15 decembrie, ca sa poata fi aprobata de Consiliile de administratie. Poti sa invoci si motivul apropierii de noul liceu. Succes!