| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare sunt la inceputul clasei a-8-a si vreau sa devin mecanic auto la ce trebuie sa invat foarte mult? Si la ce profil sau dau pentru a fi mecanic auto? La ce liceu? Va rog ajutati-ma dati-mi sfaturi dau funda!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la o scoala profesionala de mecanici auto sau un liceu de profil mecanic, care sa aiba si aceasta meserie. Numai bine!

| 95Cosmin a răspuns:

Eu sunt la profil de electronist auto.Pana in clasa a 11-ea vei invata lucrurile de baza, iar din clasa a 11-ea vei invata meserie. Cele mai importante materii sunt fizica si modulele pe care le vei avea, poate si o limba straina happy Mult noroc big grin

| Teo0stuff a răspuns:

Va rog mai multe detalii sunt indecis!

| Teo0stuff a răspuns:

Sundeti niste tarani!

| Jurebie_Alexandru_1996 a răspuns:

Ca sa ajungi la mecanic auto trebuie sa intri la profilul mecanic auto si nu trebuie sa inveti neaparat materiile dar trebuie sa fi atent la atelier.

| Cristian20123 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te dai la profilul umanist cu romana limbile straine istoria sau daca vrei la real care este cu matematica fizica chimia informatica depinde cred ca ar trebui sa inveti fizica mecanica adica tmele despre mecanica sa le tii minte bine si sa fii foarte atent poti sa te duci la scoala auto sa inveti caci aclo te invata si cum sa ti repari masina daca nu ma gresesc