| Demi92 a întrebat:

Am si eu o problema, si mi-ar placea sa-mi raspunda cineva care a mai trecut prin asta.
Eu la inceputul clasei a 10-a am facut acea fisa pentru a primi bursa. In luna noiembrie m-am mutat la alt liceu, iar intrebarea mea e: mai primesc bursa? De medie nu e problema, o am destul de mare, insa aici nu m-a pus sa-mi fac vreo fisa pentru bursa. Nimeni nu mi-a zis nimic.
Ma gandesc ca atunci cand mi-au transferat dosarul de la fostul liceu mi-au transferat totodata si cererea pentru bursa, insa nu sunt sigura.
Cei care v-ati mutat in timpul semestrului sau la inceputul semestrului al 2-lea la alt liceu/scoala, ati mai facut acea fisa? Sau ati primit bursa fara niciun fel de problema?

2 răspunsuri:
| manoah2000 a răspuns:

Ce fel de bursa? De merit sau bursa de asistenta sociala? Dar avand in vedere ca esti in vacanta nu ai de ce sa iti faci probleme pentru ca dosarele se fac la inceputul anului...Cand incepi scoala sa te duci la secretariarul scolii sa iti faci alt dosar.
Dar nu vei primii bursa din urma pe care ai pierdut-o.

| Demi92 explică (pentru manoah2000):

Da, de merit. Ideea e ca bursele se dau saptamana viitoare, de aceea intrebam ca nu stiu daca sa merg sau nu. Oricum o sa vad, cred ca o sa ma duc in caz de orice. Sper ca n-am pierdut-o.