| cristina_2603 a întrebat:

am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta. deci... vreau sa descarc niste carti de pe net,sau sa le gasesc pe net in intregime,dar chiar nu le gasesc.
daca stiti vreun site sau aveti vreun link, va rog sa ma ajutati!
cartile pe care le caut sunt:
-aventurile lui tom sawyer
-fram ursul polar
-cartea junglei

sper sa ma puteti ajuta

P.S.:

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Http://www.scribd.com

O sa iti ceara sa iti faci cont sau te poti loga cu contul de facebook.
Cand o sa vrei sa descarci, o sa iti ceara sa incarci ceva pe site, poti sa incarci o poezie, versurile unei melodii etc si apoi poti sa descarci orice gratis timp de 24 de ore mi se pare.

1 răspuns:
| iKronstadt a răspuns:

Fa-ti un cont pe Facebook, doar de forma! Cu ajutorul lui, poti avea acces pentru download pe Scribd.com.
Atentie! Pentru a putea face download, va trebui sa pui "la share" alte fisiere.
Adica, va trebui sa incarci pe site cate un fisier pentru fiecare descarcare. Poti face upload cu orice tip de fisier informational aflat in PC-ul tau. Succes! happy