| Anonima177 a întrebat:

Dacă intru la profilul bio-chimie pot să dau la jandarmerie? Sau la ce profil trebuie să dau ca să intru? Vorba despre liceu.

Răspuns Câştigător
| Amy2024 a răspuns:

Da, poți s-o faci deși ar fi recomandat să urmezi un profil cum ar fi sociologie sau filologie, dar și profilul științe ale naturii este foarte bun dacă îți plac chimia și biologia. Nu uita că o să ai de-a face și cu matematica și cu fizica, mai pe scurt cu materiile de știință. Dar în principiu pentru această meserie nu contează profilul de liceu. Sper că te-am ajutat și îți urez mult succes!

| Anonima177 explică (pentru Amy2024):

Mulțumesc mult!

| Amy2024 a răspuns (pentru Anonima177):

Cu cel mai mare drag!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU contează profilule!

apropo, profilul ăsta de care zici, "bio-chimie" - nu există la licee la noi!

| LisaJulie a răspuns:

Nu are importanta profilul dar e recomandat științe sociale sau filologie