| catalin131 a întrebat:

TPU!
Anul acesta am inceput invatamantul liceal la cel mai bun liceu din oras. Am intrat cu media de admitere 9.03. Cea mai mica medie cu care s-a intrat la acest profil a fost 6.83 si sunt 2 clase (Matematica-Indormatica).
As dori mult sa stiu daca exista posibilatea de a fi transferat la alt liceu pentru ca am media mica (aproximativ 7).

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cel mai bun liceu din oras si cea mai mica medie 6, 83? rolling on the floor

| catalin131 explică (pentru TeoPT):

Asta pentru ca s-au facut doua clasa de MI, iar in anii precedenti doar una.

| TeoPT a răspuns (pentru catalin131):

In liceul meu sunt 3 clase de mate-info, si cea mai mica medie la una dintre ele a fost 9, 78. Nu stiu ce liceu e ala la care esti tu, dar te asigur ca nu e bun.

| ADHD a răspuns (pentru catalin131):

Poate ai vrut sa spui cel mai slab liceu din oras.In Iasi nici liceele industriale nu au medii atat de mici.

| catalin131 explică (pentru TeoPT):

Poate nu e unul dintre cele mai bune licee din tara, dar e unul dintre cele mai bune licee din regiune si cel mai bun liceu din oras. Faptul ca s-a intrat EXCLUSIV la profilul MI cu o medie asa de mica e determinat de infiintarea conducerrii liceului a doua clase de MI, in loc de una, asta pentru ca aveau prea multe locuri.

| Melinda1219 a răspuns (pentru catalin131):

Din ce oras esti?

| catalin131 explică (pentru Melinda1219):

Sunt din orasul Barlad, judetul Vaslui.

| catalin131 explică:

Va rog, s-ar putea sa dati niste raspunsuri care sa ma lamureasca, nu doar sa raspundeti la intrebarea mea cu alte intrebari?