| Roxana67 a întrebat:

Buna TPU anul acesta trec clasa 8-a si as dori sa stiu ce rechizite are trebui sa imi cumpar si cum este in clasa 8, ca imi este tare frica de ceea ce v.a urma.

Răspuns Câştigător
| Blackwoman27 a răspuns:

Mie clasa a8a mi s-a parut acceptabila,nici prea grea dar nici prea usoara,undeva pe la mijloc.O sa fii presat la matematica si romana sa inveti, depinde si ce profesori ai, daca la mate ai un prof care abia daca vine in vizita pe la ora vei sta lejer, cum am stat eu, dar la examen iti va fi greu sa iei si-un 6... , sper ca la tine sa nu fie asa si sa ai profesori care fac ore cu tine, la romana am avut o profesoara foarte bune la care am invatat mai ales acum pe ultima suta de metri, romana de a8a nu este foarte usoara, dar daca vei invata si vei avea si un profesor bun nu ti se va mai parea asa.La examenele de la sfarsit cu siguranta te vei descurca, eu si cred ca nu sunt singura, am gresit din neatentie si din prea multe emotii sad, sper ca la tine sa nu fie la fel.

4 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Culegeri cu teste pentru examen. Stresul e mare si trebuie sa lucrezi pentru o nota buna. Succes!

| jamal000 a răspuns:

Rechizite cum ai avut si pana acum, nimic special. Nu e deloc mai greu, iar in sem al doilea vei vedea ca profesorii vor fi mai indulgenti lansadu-te sa ti canalizezi atentia pe materiiile la care vei da examen. Bucura-te de vacanta!

| Gabitzz a răspuns:

Iti zic eu cum e clasa a 8 a. Ca tocmai am terminat-o. E exact la fel ca celalalte clase din gimnaziu, numai ca in semestru 2 profesorii va lasa ma lejeri ca sa invatati ca aveti examen. Cumpara-ti mai multe caiete de matematica, un stilou bun ca sa te obisnuiesti cu el ca e frumos ca la examen sa scrii cu stiloul. Nu iti trebuie nimic in plus, doar multa munca la mate si la romana si puterea de a rezista presiunii care se pune pe tine.In plus veti da si in in timpul anului teze la geografie sau istorie la alegere. Dar e aproximativ asemanator cu un test..Nu e mare lucru.Noi ne-am apropiat mai mult ca si colegi pe parcursul clasei a 8 a si am trait niste momente speciale pe final, cu banchetul si festivitatea..Multe emotii..Asta e clasa a 8 a.

| Roxana67 explică:

Hei dar de unde pot lua si eu notele de la simularii?