| izzy2004 a întrebat:

TPU! Trec clasa a 7-a si as dori sa imi spuneti si mie ce rechizite ar trebui sa imi cumpar. De abia astept sa inceapa scoala! Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Deabea astepti sa inceapa scoala?
Ciudat... Eu vreau ca vacanta sa nu se mai termine...
Deci vei avea nevoie de (cifrele sunt aproximative) :
-15 caiete dictando
-10 caiete mate
-1 caiet muzica
-1 bloc desen
-trusa geometrie ( sa contina cel putin: rigla, compas, 2 echere
-creioane, pixuri/stilouri, acuarele, pensule, instrumente scris si corectat
-bineinteles un ghiozdan/ geanta
-caiet biologie si geografie
Cam atat...

Si un bonus: Ministerul a aprobat ca elevii sa aiba voie sa detina telefoane mobile la ore fara sa le confisce (asta daca nu pui manele la ora de mate happy ) Totusi Pokemon GO e interzis in scoli.
Si vom avea voie sa facem protest si semestrial vom da note anonim profesorilor (daca mai mult de 1/2 din clasa vor ca profu de istorie sa plece, o s-a cam fie nevoit sa plece... Sa speram ca nu vine in locul lui unu' mai afurisit) Funda?

1 răspuns:
| Elii12345 a răspuns:

1 caiet studentesc de mate pentru chimie, 1 de algebra, 1 geometrie, 1 mate teme, 2studentesti de romana(teme, clasa), fizica studentesc mate...5 caiete romana mici,acoarele,pensule,ierbar,bloc de desen,stilou,rigla,compas cu mina,creion,pic,corector,rezerve,coperti carti si caiete,ghiozdan,penar,la chimie trebuie sistemul periodic al elementelor,creion mecanic,tiple,portofolii,agenda,ascutitoare, coli de rezerva, trusa geometrica, caiet de muzica, bio si geografie