| VladMartin a întrebat:

Anul acesta urmeaza sa dau bac-ul la istorie. As dori sa va intreb cum v-ati invatat voi pentru bacalaureatul la istorie? Eu sincer mi-am invatat lectiile dar cand ma uit pe foaia de examen nu imi vine nimic in minte. Ce sugestii aveti?

2 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Si eu dau anul asta, la ro, isto si logica, ii simplu, imagineazati totul ca un film

| Siraxta a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii capitolele in ordine cronologica.invata-le asa, ca in unele carti sunt puse aleatoriu si nu e prea bine. Daca le iei in ordine cronologica, stii ce urmeaza si stii ce trebuie sa scrii, pentru ca faci conexiuni