Întrebare recomandată | Anonimul1964 a întrebat:

Bună TPU, anul trecut m-am lăsat de școală în clasa a11 a, din cauza unor probleme în familie și acum vreau sa continui măcar sa fac o școală profesionala ceva, sa termin cu o diploma sau chiar sa dau bacul, cum ma pot înscrie la alt liceu? Chiar am nevoie de ajutor deoarece vreau sa mi termin studiile, măcar 11 clase sa fac sa termin cu o diploma de comerț sau ceva, aștept sfaturile voastre!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie in cl. a XI-a la liceul unde ai urmat 10 clase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poți reînscrie din nou la liceul la care ai mai fost sau la un profil seral sau cu frecvență redusă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum la toamnă faci cerere de re înscriere în clasa a 11-a.
Pentru o școală profesională, mergi la acea școală și întrebi dacă te înscrie la curs dacă ai 10 clase de liceu terminate, căci a 11-a nu ai terminat-o. Eu cred că se poate.

| Nikezor a răspuns:

Termina scoala, ca se poate apoi te inscrii la o facultate care crezi tu ca ti se potriveste si-mi vei multumi mai tarziu