| mamiloca a întrebat:

E o rusine sau ceva in neregula daca sunt clasa a-9-a, si am 17-18 ani? :/
Nu am mai putut continua studiile din cauza unor probleme (Sanatate si familie) Si acum m-am decis sa termin profesionala 11 clase, sunt la Textile dar vreau sa ma transfer. Ce parere aveti? este bine ce fac? adica o sa iau permisul anul asta, dupa ce incep in 2018 liceul iar, o sa am 10 clase, dupa in 2019 o termin, din 2019 pana-n 2020 termin a-11-a. Vreau seriozitate, fara jigniri, sau pe cineva care a trecut prin asta sa pierzi 2 ani de liceu

8 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Nu e nici o rusine! E foarte bine ca iti continui studiile. Iti urez succes sa termini cu bine si de ce nu, sa ajungi si la facultate. Daca ai ambitie, poti orice.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-ti fie rusnie men, ai trecut prin ceva care altii nu prea inteleg si incepm cu glumele proaste, asaca capu sus si mergi inainte.
Si sunt de acord cu ceia ce vrei sa faci, daca as fi in locul tau si eu as face asa, capu sus si imergi inainte. Succes!

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Feelsbadman prietene, stiu si eu cum este sad fiindca am avut o situatie asemanatoare, am stat si eu 2 ani acasa din diverse probleme si tot nu am facut nimic util in acel timp, nu am "invatat" cum ar fi fost vorba. Acum sunt a 11a. Liceu de cacao, nu era destul ca am inghetat anul...
poate vezi ce iti place frate, daca cumva se conecteaza lucrurile astea... poate e o profesionala de mecanica auto + faptul ca deduc ca te pasioneaza daca te gandesti imediat la carnet. Si se castiga super bine. Nu ai asa grele orele... Eu iti tin pumnii stransi! De unde esti?

| mamiloca explică (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Tu cati ani ai acu' frate?

| mamiloca explică (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Stiu este putin greu, dar nu cred ca am pierdut cine stie ce. Ai toata viata inainte, cum s-ar spune. Asta e, ai gresit, acum asuma-ti greseala. Si sunt din Bucuresti

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Am 19 ani in prezent si am trecut a douasprezecea, cititi si invatati ca nu e a doispea sau a doisprezecea, si nu exista, de asemenea, optisprezece.

| MambaLee a răspuns:

Rușinos ar fi fost daca ai fi abandonat de tot, din punctul meu de vedere este chiar lăudabil. happy
Multe persoane abandonează definitiv în situații similare.

| Ahrixxxx a răspuns:

Nu e nimic rusinos, orice om cu gandire rationala va stii ca e bine ca incerci sa-ti continui studiile si sa ajungi ceva. In tara noastra e ceva comun sa stagnezi, sa fii inapoiat.
Lasa-i pe aia care fac misto, nu cred ca toata lumea ar avea motivatia pe care o ai tu.