| Nustiu09873819 a întrebat:

Bună TPU!
Aș avea nevoie de programa la matematică pentru evaluarea națională 2021 sau dacă știe cineva cam care sunt capitolele care trebuie învățate obligatoriu din clasele 5-8 pentru examen.

Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| marinescub701 a răspuns:

Regret sa te dezamagesc, dar va trebui sa inveti cam tot. Daca vrei insa sa ai doar bazele, poti rrezolva subiecte din anii trecuti, mai ales simularile care au un grad de dificultate ceva mai ridicat, de asemenea, sa nu uiti de geometria de clasa a 8a, trigonometrie si cea mai grea, geometria de clasa a 6a