| StefaniaM a întrebat:

As vrea ca din toamna sa merg la ceva cursuri la scoala de arte, la desen si/sau canto laughing. Daca sunteti inscrisi la astfel de cursuri sau aveti cunostinte in situatia asta imi puteti da va rog niste detalii? Gen cum ma inscriu (pas cu pas lmao), ce se da la (sau daca se dau) examenele de admitere, si ce faceti in general la ore. Multumesc anticipat.

stiu ca am mai pus intrebarea asta de cateva mii de ori dar nu am primit nici un raspuns la nici una dintre ele sooo

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Eu am fost la canto acum vreo 4 ani. M am dus și m-am interesat la secretariat ce acte îmi trebuiau să mă înscriu (nu îmi mai aduc aminte exact acum). Taxa o plăteam o data pe semestru și plăteam și fiecare negativ (la noi trebuiau minim 5 negative pe semestru).
La admitere am cântat o melodie aleasa de mine in prealabil și am făcut câteva vocalize sa vada tipa daca am voce și plămâni. laughing
După ceva timp m-a sunat și a fost totul foarte bine. Contează să te implici, sa te duci la concursuri, spectacole etc.
La final de an, dai examen la teorie muzicala și canti unul din negativele tale. Mare chestie nu este. Dar trebuie sa ai și prof bun că altfel faci degeaba.
La canto o ora decurgea așa: exerciții de respirație, de dictie, vocalize acompaniata de pian și apoi cânți melodiile alese de tine.

Mie mi-a plăcut happy succes și tie!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te duci direct unde vrei sa te inscrii si sa intrebi happy