| AlexandruDan1996 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar cartea asta http://www.buybooks.ro/......6ec40.html Ce ziceti se merita banii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O groaza de bani aruncati aiurea. Invata de pe www.w3schools.com
E site-ul mama al Web-ului. Nu te mai speria de engleza. Poate asa o vei invata mai bine din necesitate! Programare fara engleza nu se poate. Romana ofera doar traduceri pana la un anumit punct. Daca vrei sa inveti ca lumea atunci imbratiseaza engleza.

1 răspuns:
| Janek21 a răspuns:

Doar daca o sa o ti pentru colectie. Limbajele de programare, de marcare si bazele de date pentru aplicatiile web sunt intr-o continua imbunatatire. Exista si un consortiu care are rolul de a clasifica si de a dezvolta partea de "web".

Parerea mea este sa nu dai atatia bani pe carea aia, ci sa intri pe diverse site-uri de specialitate, care iti ofera si suport pentru toate indraznelile ce urmeaza sa le faci. Te poti folosi chiar si de tutoriale video, care iti usureaza si mai mult munca.