| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa merg la liceul de arte Sabin Dragoi din Arad, la desen sau la design.ce conditii trebuie sa indeplinesc?
Am auzit ca trebuie sa stiu canta la un instrument (trebuie sa stiu si daca merg la desen sau doar daca aleg muzica?)
Eu am niste probleme cu profesoara de muzica si anii trecuti am avut media 6 si 7 la muzica (stiu, ciudat), poate afecta chestia asta admiterea? (Media mea generala din toti ani este peste 9, 60
Fara linkuri va rog, am cautt pe google informatii dar nu am gasit.
Rog doar cunoscatorii sa vorbeasca si as vrea sa stiu ce probe se dau
Funda desigur

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Hey! Eu sunt la liceul de arta din orasul meu, la desen si nu a trebuit sa cant la niciun instrument.Am dat doua probe(doar la desen). Probele constau in pictura si sa faci un desen, nu mai stiu exact cum sa ii zic big grin si la design nu stiu happy a, da...si media din scoala generala nu prea conteaza, decat notele pe care le iei la probele pe care le dai happy.Pa pa!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

În mod categoric, dacă vrei să mergi la plastică nu ai treabă cu muzica.
Singurul lucru ce contează este proba practică (desen, pictură), aceasta fiind eliminatorie.