| sloan30bianca a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa scriu o poveste sau chiar o carte.Despre ce as putea scrie?

9 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Daca ai imaginatia bogata ai putea incerca sa scrii o carte de copii!

| xCarolina a răspuns:

Daca scrii o carte, ideea trebuie sa iti apartina in totalitate.Scuza-ma ca sunt asa directa, dar cum vrei sa fii o scriitoare daca nu ai imaginatia si determinarea suficienta pentru a gasi un subiect? Cauta-ti inspiratia in oamenii din jurul tau, poti sa scrii povestea ta de viata sau a unei persoane care te-a marcat. Leaga-te de lucruri simple, esenta sta in ele.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Poti scrie despre lipsa de idei in a scrie o carte.

| alecx4music a răspuns:

Pai prima data ar trebui sa-ti alegi genul: SF, drama, romantic, ceva despre care sa-ti fie drag sa scrii, apoi iti alegi un subiect. Bafta!

| DeutzaMika a răspuns:

Despre povestea unei fete care in copilarie parintii ei se tot certau si prietenii o lasau balta * 14 ani*, iar dupa un timp a trebuit sa se mute il alta tara *belgia* crezand ca prietenii nu mai vroiau sa vb cu ea! Dupa cativa ani ea se intoarce aratand bestial iar prietenii nu o mai recunosteau! Ea s-a gandit sa se infrilteze printre ei si sa ffaca un plan ca sa stie ce cred ei despre ea...
Mai departe tu! Sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre o viata ratata.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai ai putea scrie o poveste S.F.(stiintifico fantastica)daca ai imaginatia bogata, despre viata ta(daca e una cu aventuiri, peripetii etc.)

| Katakito a răspuns:

Exemplu de titlu: Viata vazuta prin ochii unui muribund (mi se pare interesant)

| Jester a răspuns:

Te invitam sa te alaturi unui proiect de povesti pentru cei mici. Ne poti gasi pe adresa http://povestealuijester.blogspot.com sau ne poti scrie pe mailul jester@povestealuijester.ro