| Fridi690978 a întrebat:

As vrea sa stiu ce cuprinde profilul real si uman happy

Răspuns Câştigător
| TheWalker11 a răspuns:

Buna! Profilul real cuprinde:
-Mate
-Info
-Biologie
-Fizica
-chimie
Profilul uman cuprinde:
-Romana
-Istorie/Geografie
-Limbi straine
-Latina
si o sa mai fac logica /filozofie/economie si mai era inca una, nu imi vine in minte.
Bafta! happy

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Profilul real se bazeaza pe stiintele exacte ca matematica, informatica(pentru mate-info), chimia, fizica, biologia...la uman din clasa a 11 toate stiintele astea se scot si se axeaza doar pe istorie, geografie, limbi straine, folosofie/logica/psihologie.Gandeste-te ce iti place tie cel mai mult sa faci la scoala si alege.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.