| xLariiiii a întrebat:

as vrea sa stiu ce se intampla in romanul Mara de Ioan Slavici dupa ce hubar este omorat de Bandi, la final mor si Persida si Natl? vreau un raspun concret nu vreau link-uri. Funda +vot. multumesc anticipat pentrutru raspunsuri.

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Nu moare domle nimeni.Persida o sa ramana gravida si la nasterea copilului ei toti se vor impaca, barbatu ei nu o sa mai bea si o s-o iubeasca la fel ca la inceput.se incheie cu bine dupa atatea framantari.