| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna Tpu.Astazi ni s-a spus la scoala de o olimpiada la economie si cine ar fi interesat sa se inscrie.Eu i-am spus ca m-a mai gadesc fiindca nu stiu exact cum este economia fiindca nu am inceput, azi avand prima ora in care am scris.Este cineva care a fost la olimpiada de economie? Este greu? Cum e cu calculele adica eu fiind la un profil uman am probleme la asta xD, dar totusi m-am descurcat cu problemele de la geografie...

1 răspuns:
| Chelaru_Robert_1998 a răspuns:

Tine de profesorwinking. Teoretic profilul uman nu ar trebui sa te afecteze. Ai ceva matematica pe acolo, dar toate formulele se invata la clasa. Uite aici un subiect de a 11-a. https://static.olimpiade.ro/......rtie16.pdf