| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Atunci cand scrii o scrisoare de motivatie pentru admiterea la facultate, ce structura trebuie sa aiba aceasta? Trebuie sa fie sub forma unui eseu sau doar in cazul in care pe site exista un formular care explica cum sa arate, adica sa se raspunda intr-un chenar la cateva intrebari?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM despre ce facultate discutăm?
Este chiar aşa de GREU să scrii o denumire a facultăţii sau NU ai nevoie de un răspuns corect?

În general, Scrisoarea de motivaţie = Scrisoare de intenţie = Eseu motivaţional :)

Vezi alte detalii şi în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fie-si-la/

Toate cele bune!