| Andreea1095 a întrebat:

Trebuie sa fac o scrisoare de intentie/motivatie pentru admiterea la facultate dupa urmatoarea structura:

1. Date personale:
Nume,prenume, adresa, judeţul,
oraş, nr. telefon.,
adresa e-mail., data naşterii...,
în localitatea., judeţul
2. Liceu absolvit:
Nume:...,
secţia absolvită.,
oraşul..., anul
3. Prezentare personala(maxim 200 de cuvinte)

4. Descrieţi motivele alegerii Facultăţii de Economie şi de Administrare a Afacerilor
din Timişoara (maxim 200 de cuvinte)
5. Vă rugăm să enunţaţi şi argumentaţi 3 obiective de carieră pe care le vizaţi după
finalizarea studiilor la Facultatea de Economie şi de Administrare a Afacerilor
(maxim 200 de cuvinte)
6. Enumeraţi 3 competenţe /abilităţi care vă caracterizează (maxim 100 de cuvinte):
7. Enumeraţi 3 hobby-uri care vă caracterizează (maxim 50 de cuvinte):
8. Descrieţi (dacă este cazul) acţiunile de voluntariat în care v-aţi implicat în timpul
liceului (maxim 200 de cuvinte):
9. Descrieţi cele mai importante trei aşteptări pe care le aveţi de la Facultatea de
Economie şi de Administrare a Afacerilor (maxim 100 de cuvinte):

Numele şi prenumele

Semnătura

Data

Marea mea nelamurire e:trebuie sa o scot la imprimanta si sa scriu cu pixul strict raspunsul la intrebari sau trebuie sa scriu scrisoarea sub forma unui text? Va rog ajutati-ma. Funda.

Răspuns Câştigător
| Bianca18 a răspuns:

La UVT? O scoti la imprimanta si o completezi cu pixul. Sau o poti completa la FEAA, iti dau ei scrisoarea si alte 3 fise de care ai nevoie sa te inscrii, alaturi de un fel de brosura ce contine metodologia pe care o gasesti si pe net laughing trebuie sa platesti 5 lei pentru astea, in caz ca nu ti le scoti la imprimanta. Tot ei iti fac si xerox dupa scrisoare daca vrei sa o completezi acolo big grin Eu asa am facut.

| Andreea1095 explică (pentru Bianca18):

Da.Am rezolvat pana la urma.Momentan nu apare fundita in dreptul raspunsului tau dar voi mai incerca.

1 răspuns: