| Angel7 a întrebat:

Astazi am dat evaluarea nationala de la matematica, si la exercitiul 1, subiectul 2, punctul c, am inmultit 400 cu 1, 73 nu cu 1, 74, cum scria in barem sad!

Imi puncteaza macar ceva? ( in afara de cele 20 sutimi de la aria cu radical din 3 ), ca m-am gandit ca radical din 3 e mai apropiat de 1, 73 decat de 1, 74 ( radical din 3 = 1. 73205 )?

Dau funda! promit!

Răspuns Câştigător
| Andreea0smile a răspuns:

Sigur iti puncteaza ceva. nu te ingrijora happy

3 răspunsuri:
| Behindyou a răspuns:

Daca ai scris ca 400x1, 73 e mai mic decat 700, nu iti scade nimic. Ai scris?

| Maddaaaaaa a răspuns:

Iti puncteaza pe jumatate cred, pe 400 trebuia sa il inmultesti si cu 1, 73 si cu 1, 74 apoi arata-i ca rezultatele erau mai mici decat 700

| ClauditzaThaClau a răspuns:

In primul rand este subiectu 3. si iti da cred cred, deoarece trebuia sa demostrezi ca e mai mica aria dreptunghiului ddecat 700 si daca inmultiai oro cu 1, 73 ori cu 1, 74 ..iti dadea orkum mai putin 700...Eu personal am imultit cu ambele.dar orkum trebuie sa iti dea punctaj