| anonimyus a întrebat:

azi la ora de romana profesorul a povestit o intamplare/un banc din viata lui Mihai Eminescu, pe care l-am uitat. Poate il stiti voi si imi readuceti aminte. Pe vremea cand Eminescu era nebun, iesi la o plimbare in parc si vine o doamna si il intreaba: Dumneavostra nu sunteti Mihai E. el zice ca da, si femeia ii zici iti dau 2 lei daca imi faci o poezie. Atat imi aduc aminte... stiti voi continuarea?sad

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu cred ca o profesoara spune astfel de bancuri nepotrivite.

| nosferatu15 a răspuns:

Ce memorie de elefant airolling on the floor. Cum poti sa uiti, cand au trecut cateva ore?

| syjey a răspuns:

Chiar ca memorie de elefant.
Din moment ce astazi a fost zi liberalaughing

| EuNuTu a răspuns (pentru syjey):

De unde ai scornit asta?

| syjey a răspuns (pentru EuNuTu):

"scornit"? ai zis-o chiar tu "azi la ora de romana"
Azi toti elevii au avut liber

| EuNuTu a răspuns (pentru syjey):

Ba nu. nu toti. la noi in oras s-au facut ore.