| fearlessss a întrebat:

Cat trebuie sa iei minim la scris la bilingv ca sa treci mai departe sa dai oralul? Fundaa

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Le dai pe ambele şi apoi se face media finală!

"7. a) Profesorii examinatori acordă puncte candidatului la fiecare din cele două probe. Media aritmetică a punctajelor acordate de cei doi evaluatori la fiecare probă, reprezintă punctajul final al candidatului la proba respectivă.
Punctajele finale obţinute la cele două probe (scrisă şi orală) se adună, iar rezultatul se împarte la 10, obţinându-se astfel nota finală a candidatului.
b) Se consideră admis la proba de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă elevul care a obţinut minimum nota 6. " - SURSA = Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4802/2010 de la linkul :
http://www.lege-online.ro/lr-ORDIN-4802-2010-%28122366%29.html

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.

| ForgetThatShit a răspuns:

Le dai ambele o data dar trebuie sa iei minim 6 ca sa treci.