| RoxxuInna a întrebat:

Ce acte trebuie sa contina dosarul de inscriere la liceu?

Răspuns Câştigător
| AWER98 a răspuns:

Foaia matricola, copie buletin, copie certificat nastere si dosar cartonat cu sina

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Adeverinta prin care se adevereste ca ai obtinut notele de la examen, foaia matricola ( le ceri la secretariatul scolii de provenienta)
adeverinta medicala si aviz epidemiologic dovada de vaccinare. ( le iei de la medicul de familie, costa in jur de 25 de lei)
copia legalizata dupa certificat, si daca ai si buletin.
si cererea de inscriere ( o vei primi sa o completezi de la liceul la care ai fost repartizat)
Atentie insa, sunt unele licee care au si alte cerinte, deci grabeste-te cu depunerea dosarului, astfel, daca vei mai avea nevoie de vreun document ( pe care in mod obisnuit nu este cerut pentru dosar, sa ai timp sa il iei)
Bafta!

| madastar18 a răspuns:

Te duci la scoala unde ai terminat iti iei dosarul si dupa il duci la liceul unde esti repartizat, o sa te puna sa faci o cerere pe loc (usoara) si asta este tot, treaba usoara.

| Belllla a răspuns (pentru madastar18):

Ce cerere?

| madastar18 a răspuns (pentru Belllla):

Iti da ei o cerere trasa la imprimanta tu trebuie doar sa oa completezi.
FUNDA?