| Dndndnd a întrebat:

Ce credeți ca ne va pica de argumentat la examenul de evaluare nationala și va rog sa-mi ziceți pe ce ar trebui sa ma axez la romana atat la gramatica cât și la literatura?

Răspuns Câştigător
| Alexis123bsb a răspuns:

Si eu sunt a 8-a.Eu sincer cred pastel sau caracterizare.Literatura eu nu m-am axat pe una ca sa spun asa am trecut prin toate insa am pus putin accent mai mult pe doina, liric si pastel deoarece sunt printe cele mai complexe ca mod de argumentare.La gramatica insista pe pronume dem, relative la conjunctii subiectiva predicativa tot ce tine de fraza.Nu uita de moduri diateze, grade de comparatii.