Întrebare recomandată | Chrysstian a întrebat:

Ce parere aveti despre Liceul International de Informatica Bucuresti? Este o investitie buna sau doar niste bani aruncati?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E singurul liceu privat din Bucuresti la care merita sa te inscrii, restul sunt foarte slabe ca nivel. Daca ai bani si vrei sa intri, du-te la acest liceu fiindca merita.Am auzit multe lucruri bune despre acest liceu si chiar am fost sfatuit si eu sa dau aici.(eu nu am mai dat ca nu am avut banii necesari). Merita, e un liceu acreditat si de viitor. Elevii sunt mai putini intr-o clasa dar au rezultate foarte bune la olimpiade si la invatatura. Pentru mai multe informatii acceseaza http://www.ichb.ro

Oricum,din ce se aude, merita, e liceu cu pretentii.Am uitat sa spun ca se face si multa pregatire suplimentara pentru Bacalaureat iar aici promovabilitatea este peste 80% la acest examen.

| ZeusdinBanat a răspuns:

Daca vrei sa faci performanta doar la o materie esti bine primit acolo. Daca nu esti obisnuit sa stai toata ziua la scoala, nu ai ce cauta acolo.

| Dummy95 a răspuns:

Daca te simti cu adevarat pregatit, atunci acolo ar trebui sa mergi. Altfel, cum ai spus si tu, pierdere de timp si bani.

| Rebelgirl99 a răspuns:

Merita.Este o scoala foarte dezvoltata pentru destepti.