| LoveMadScience a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul stiinte sociale? Si despre liceul Matei Basarab? as vrea sa intru acolo si nu stiu ce se cere la acest profil. dar suna bine asa ca astept lamuririle voastre...mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| AdeeLinee a răspuns:

Buna!
Profilul e relativ lejer daca nu prea te descurci la mate,chimie,fizica si te rescurci bine la romana si o limba straina. Tezele sunt din: latina,romana, geografie/istorie(la alegere), o limba straina(la alegere). In clasa a 9-a si a 10-a se mai face chimie, mate si fizica dar in general profii sunt intelegatori si nu prea au pretentii la materiile de real. La bac se da romana,lb straina(engleza,franceza,latina,germana,italiana in functie de profil), geografie/istorie, si la alegere(sport,filosofie,psiho, logica, economie).
Este un profil uman foarte cautat.
Liceul Matei Basarab este foarte Ok.Nu ai motive de ingrijorare.
Sper ca te-am ajutat:*