| yoyoalecs a întrebat:

Cine ar putea sa-mi de-a programa scoalara la romana pentru clasa a 10-a? Sau macar ordinea operelor care se studiaza, dar ordinea cronologica. FUNDA!

1 răspuns:
| nico097 a răspuns:

Buna.Uite operele care se studioaza. Povestea lui Harap-Alb,Enigma Otiliei,Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi,May trei,O scrisoare pierduta,D-ale Carnavalului,Padurea spanzuratilor,Hanul ancutei, Moara cu noroc, Mara, Ion, Mesterul manole.Cam atat.