| MyToXicRoMaNcE a întrebat:

BUna TPU! cine imi poate spune si mie prin ce tari si prin ce capitale trece dunarea?

Răspuns Câştigător
| coolboycatalin31 a răspuns:

Tarile traversate de Dunare: Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Republica Moldova, Ucraina.

Capitale traversate de Dunare: Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad.

3 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

10 tari: Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Ucraina.
Iar cele 4 capitale sunt: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

| Lina98 a răspuns:

Viena, Bratislava, Budapesta și Belgrad.

| Ionela_Denyy_1995 a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari :{Bulgaria,Australia,Croatia,Slovacia,Germania,Ungaria,Republica-Moldova,Romania, Ucraina, Serbia} si capitale:[Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad. P.S nu stiu daca le-am scris in ordine sper ca te-am ajutat]!