| sorin1234567 a întrebat:

Cum e matematica la liceu pe profil mate-info? E asemanatoare cu cea din gimnaziu?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Doar intr-a noua. In a zecea ti se introduc logaritmi si numere complexe. Da' nu-s cine stie ce, ca ti se dau reguli despre cum sa-i folosesti si dupa n-ai decat sa inveti sa te descurci.
Intr-a 11a ti se introduc matricile si analiza. Faci derivate si limite.
Iar in a 12a vei face integrale.
Din nou, iti vor fi date regulile cum sa folosesti aceste obiecte si, jucandu-te cu ele, vei invata sa le folosesti.

| XYZ02 a răspuns:

Oarecum diferita, se renunta la geometrie si se introduce trigonometria(ceea ce mie mi-a provocat mari dureri de cap).
Hmm, in rest nu e mare chestie se mai adauga numere complexe, binomul lui Newton, oricum probabil o sa iti placa(mai putin TRIGONOMETRIA)
Succes

| DexOnline a răspuns:

Daca nu ai fost bun la matematică pana acum sau nu ti-a placut, ti-as sugera sa nu te duci pe acest profil.

| sorin1234567 explică (pentru DexOnline):

DexOnline sunt bun la matematica si este materia mea preferata