| Andr33amariia a întrebat:

Cum poți învață singur sa citești la engleză? Sa înveți engleză? Cum as putea? Si vreau sa îmi spune-ți cum se citește in engleză? Dau funda, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Limbile germanice au diferenta fata de limbiile latine ca nu se citeste asa cum se scrie,de exemplu wather nu asa se citeste,dar in romana se scrie apa si tot asa se citeste, trebuie sa traduci mici texte si sa auyi cu atentie cuvintele, prin repetitie vei invata cum se pronunta cuvintele, vezi si multe filme, seriale

Available in blue and grey in a variety of different names that families call their measured grandfather with a custom option to add your family’s name, each file will cost $7.40 and is available only of Etsy. A 20% discount is available to members of the Papier Club, join here

citeste asta si daca nu sti sa pronunti un cuvant bagi pe google translate, asa inveti si multa engleza si crede-ma ca te va ajuta enorm de mult, citeste ziare ca acolo sunt si cuvinte populare folosite in limbajul zilnic

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Wather? sad

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Water,sorry,nu am fost atent