| Tiger7777 a întrebat:

da din nou eu. Cum vi s-a praut Evaluarea Nationala? Mie mi s-a parut foarte usoara si sper sa obtin o nota mare. Intrebarea mea este daca stiti un link unde se poate gasi si baremul pentru examen. big grin

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am dat examenul, mi s-a parut usor. Sper sa fie asa si la matematica, unde mi-e tare frica. Baremul o sa fie publicat pe edu.ro astazi seara.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Cum mi se intampla de fiecare data. Gresesc la lucruri simple.
A fost ok, parerea mea, m-a enervat exercitiul cu derivarea si conversiune mult, derivarea am stiut-o.

| Tiger7777 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Ma bucur, sper sa iei nota mare si sa intri la liceul dorit :*

| Alxxzzxx a răspuns:

Poţi căuta pe edu.ro baremu la corectare, dar în jurul orei 15:00.

Păi Evaluarea Nationala a fost uşoară...
Dar da, există un "dar"...
Am greşit la 4 cu subordonata (am scris că e subiectivă)
crying crying sad crying crying sad sad
Nu mă aşteptam să cadă tot genul liric...
Ţinând cont că s-a dat şi la simulare şi la olimpici...
Mă aşteptam la dratic happy
Sper să fie la fel de uşoară şi cea de la matematică.
Şi să nu ne dea corpuri rotunde (nu mă prea pricep)

| DixieP a răspuns:

Nu iau 9, nu am sanse. A fost usoara, dar am fost proasta si am gresit la sinonime, conversiune, derivare si la f.s. Am pus in loc de subiect, nume predicativ. De ce? Din prostie.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Tiger7777):

Si tu sa iei nota mare mare mare big grin

| Tiger7777 explică (pentru DixieP):

Of Doamne neatentia asta... Iti doresc sa iei 10 la mate si peste 8.50 la romana daca nu se poate mai mult si sa intri la liceul dorit! big grin

| DixieP a răspuns (pentru Tiger7777):

Sper sa ai dreptate! multumesc mult! succes in continuare si tie!

| SuperWoofer a răspuns:

Stitii cumva cate puncte scade daca am uitat sa scriu un titlu pentru compunerea de la subiectul 2

| Tiger7777 explică (pentru SuperWoofer):

Nu scade puncte. Daca scriai titlu luai 1 deoarece se considera semn happy Asa ca bine ai facut ca nu ai scris

| SuperWoofer a răspuns (pentru Tiger7777):

Daca nu scade pentru titlu este o mica posibilitate sa iau 10, dar la romana lucrarea este mai subiectiva deoarece profesorii au stil anume cum sa lucreze si poate nu le place cum am facut-o eu deci macar 9 sa iau

| Tiger7777 explică (pentru SuperWoofer):

Dumnezeu sa ne ajute!

| SuperWoofer a răspuns (pentru Tiger7777):

Exact