| anduta1999 a întrebat:

Imi dati un link unde pot gasi baremul la evaluarea nationala matematica din 25.06. 2014?

Răspuns Câştigător
| ITdevil a răspuns:

Subiectul I:
1. 0
2. 20
3. 8
4. 24
5. 48
6. 13

Subiectul II:
2. 6
3. 1000 km
4. a) 0; b) duci graficul, ce raspuns sa dau? :))
5. Aveai o fractie care se inmultea cu inversul ei, si iti dadea 1.

Subiectul III:
1. a) 6 m; b) faceai tg(60), si aflai; c) trebuia sa afli AB, prin functii trigonometrice si Pitagora
2. a) 4000 cm cubi; b) 1760 cm patrati; c) aplicai metoda ariei, calculezi aria triunghiului OBC, si o egalezi cu aria pentru care inaltime este CM, afland mai intai OB.

Am gasit si un link direct catre PDF-ul in care e baremul: http://media.hotnews.ro/......matica.pdf

6 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Pe edu.

| MadRaven a răspuns:

Eu de aici le-am descărcat, ai grijă la dată:
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

| anduta1999 explică (pentru MadRaven):

Nu pot sa le descarc, imi zici si mie te rog raspunsurile,:*o sa iti dau funda

| MadRaven a răspuns (pentru anduta1999):

Ai adresă de facebook? să ţi le trimit eu

| ITdevil a răspuns (pentru anduta1999):

Subiectul I:
1. 0
2. 20
3. 8
4. 24
5. 48
6. 13

Subiectul II:
2. 6
3. 1000 km
4. a) 0; b) duci graficul, ce raspuns sa dau? :))
5. Aveai o fractie care se inmultea cu inversul ei, si iti dadea 1.

Subiectul III:
1. a) 6 m; b) faceai tg(60), si aflai; c) trebuia sa afli AB, prin functii trigonometrice si Pitagora
2. a) 4000 cm cubi; b) 1760 cm patrati; c) aplicai metoda ariei, calculezi aria triunghiului OBC, si o egalezi cu aria pentru care inaltime este CM, afland mai intai OB.

Am gasit si un link direct catre PDF-ul in care e baremul: http://media.hotnews.ro/......matica.pdf

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Baremul de corectare la linkul oficial :
subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/EN_VIII_Matematica_subiect_si_barem_25_iunie_2014.zip

http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

Toate cele bune.