| Tiger7777 a întrebat:

daca la examen am folosit semnul ala /_\ in loc sa mai scriu triunghi se poate considera semn? Mie mi s-a parut foarte usoara Evaluarea la Mate, si sper sa iau nota maxima, voi cum v-ati descurcat?

Răspuns Câştigător
| Borsecuț a răspuns:

Este un simbol matematic, profesorii ar fi idioti si batuti in cap daca ti-ar anula lucrarea pentru ca e matematica, nu limba romana, deci nu ar fi fost logic sa scrii acolo „triunghi". Asa ca nu iti face griji. Si eu am scris asa, si cred ca nu numai noi, ci absolut fiecare elev.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramane oricum la latitudinea comisiei care corecteaza lucrarile.

| Tiger7777 explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu ni s-a spus, iar si acolo am pus semnul ala /_\ si nu a fost nimic rau

| DixieP a răspuns:

Nu ar trebui.
A fost usoara raaau. Am facut tot si cred ca iau peste 9.50, ca mna, subiectivitatea.
Am terminat lucrarea intr-o juma' de ora, in 45 min am scris-o pe foaia de examen. Apoi a trebuit in cealalta ora sa o rescriu.
Eu am schimbat 2 foi rolling on the floor). O data pentru ca am gresit la scoala de provenienta, o data am scris gresit si am pus intre paranteze, si mi-a zis o profa sa o schimb (nu se stie daca se punea chiar ca semn, dar a zis ca se vede urat). Am avut destul timp si m-am incadrat perfect. big grin