| TheCubeBoy a întrebat:

Daca ma duc la Colegiul National de Arte Regina Maria Constanta la sectia arhitectura,imi va prinde bine daca vreau la o facultate de arhitectura, voi folosi ce am invatat in liceu?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Evident ca este de preferat sa faci liceul la sectia de arhitectura daca apoi vrei sa urmezi aceasta facultate.
din liceu trebuie sa ai cunostinte temeinice de matematica, mai ales geometrie, trigonometrie si analiza, precum si desenul tehnic.