| TrafalgarLawDăFărst a întrebat:

DAU FUNDA! Cati ani traieste o pisica?

Răspuns Câştigător
| WannaMore a răspuns:

Ca si un caine. Daca traieste in conditii bune, poate trai si pana la 20 de ani(chiar daca nu mai are aceeasi luciditate si energie ca in "tinerete").Nu de alta, dar si eu am cateva pisici. Sper ca te-am ajutat :*funda?

8 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Vârsta medie de viaţă a unei pisici este de 15 ani, după 10 ani este considerată a fi batrână, dar nici o pisică nu a trăit mai mult de 30 ani.
Mai multe aici: http://www.google.ro/......tp?/search

| KirigayaKirito a răspuns:

Majoritatea pisicilor traiesc in jur de 15 ani, insa sunt unele cazuri fericite care reusesc sa ajunga chiar pana la 20, 20 si ceva! happy
Depinde si de rasa, de modul in care e intretinuta.winking

| vali1985 a răspuns:

15 ani.
La varsta de 10 ani ea este batrana.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dumnezeu decide. Poate trăi doar o lună, poate trăi un an, poate 5 ani,... poate trăi până la 12-13 ani. Lucrurile astea nu țin de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 18. Da in ani de pisica inseamna vreo 300 de ani

| a răspuns:

Hey! Vârsta medie de viaţă a unei pisici este de 15 ani, după 10 ani este considerată a fi batrână, dar nici o pisică nu a trăit mai mult de 30 ani.

| CristiAndrei a răspuns:

10-15 ani

| RegepOnur a răspuns:

In medie 12-15 ani.