| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU? E grea matematica, biologia si chimia la liceul de bio-chimie?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Biologia este usoara, dar chimia foarte grea, fiindca trebuie sa inveti toate calitatile elementelor chimice si formulele lor si sa le poti aplica in probleme.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Nu trebuie sa te gandesti ca zic asta doar pentru ca am fost la bio-chimie si eu, o zic ca o perspectiva pe care ar spune-o oricine indiferent de profil.

In mare parte, si greul sau usorul sunt lucruri abstracte.
In timo ce pentru tine ceva este greu, pentru altcineva este chiar simplu si usor.

Daca inveti mult, probabil este greu. Daca inveti putin, este usor.
Daca m-as intoarce acum prin liceu, as zice ca... a fost ok, nu a fost usor, dar nici imposibil, asta daca vrei sa tintesti note mari (care apropo, nu prea au relevanta).

Tine de tine, totul tine de tine, si de perspectiva ta.
Daca inveti si te simti bine cand faci asta, si ai si avea certitudinea ca este greu, tot nu ar trebui sa ai nicio problema big grin

Oricum o sa treci de toate cu bine. Iti urez bafta! ^_^

| Nirvanaaa a răspuns:

Mie nu mi s-au părut grele, chiar mi-au placut.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu faci mult mai multa fata de mate info din nici unele, cel putin asa a fost in cazul meu

| Anuket a răspuns:

Da, sunt greluțe. Trebuie să înveți mult.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimus010101110 a răspuns:

Nu neaparat, mie mi se pare mai usoara decat in generala