| anonim_4396 a întrebat:

Eu joc Conquiztador si as dori sa postez o intrebare, dar nu stiu ce intrebare. Ma ajutati voi? Va rog sa imi scrieti o intrebare de cultura generala(de interes general) si 4 raspunsuri(3 gresite, 1 corect - dar sa-mi spuneti care este corect).
Funda la cea mai buna intrebare si vot la toate celelalte raspunsuri.
P. S. Daca scrieti mai multe intrebari sansa de a primi fundita si vot e mai mare.
Va pup!

Răspuns Câştigător
| FlaviaGabriela a răspuns:

Cine a scris,, Muncile lui Hercule"?
Ovidiu
Dio Cassius
Agatha Christie-corect
John Grisham
Cate cuvinte au avut in total toate scrierile Agathei Christie?
4, 680,000-corect
Care e cea mai inalta cladire din lume?
Epirestatebuilding
Burj Dubai-corect
Big Ben
Taipei 101
Ce inaltime are cea mai inalta femeie din lume?
233, 30 cm-CORECT
223, 20 cm
210, 5 cm
219, 42 cm

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

1)Cate oase are un om adult?
a)100
b)200
C)208
D)50

| RazzyFUnik a răspuns:

Daca vrei trebuie sa iti pui si mintea sa creeze, in viata nu e de ajuns doar sa vrei trebuie sa si faci;

| LoveRu a răspuns:

Poti incerca de exemplu:Cine a scris "Schimbare la fata Romaniei"?
Iar variantele sunt:George Enescu; Nichita Stanescu; Edmondo De Amicis; Emil Cioran...raspunsul coresct este Emil Cioran

Scuze nu prea am avut idei acum am vazut cartea in biblioteca si mi-a vanit ideealaughing
Oricum sper ca te'am ajutatwinkinghappy